PROFESIONALI BURNOS HIGIENA - UAB Miesto klinika
343
portfolio_page-template-default,single,single-portfolio_page,postid-343,bridge-core-1.0.4,qode-news-2.0.1,ajax_fade,page_not_loaded,,qode_grid_1300,footer_responsive_adv,qode-theme-ver-18.4,qode-theme-starflix,qode_header_in_grid,wpb-js-composer js-comp-ver-5.7,vc_responsive
 

PROFESIONALI BURNOS HIGIENA

PROCEDŪRA UŽKERTANTI KELIĄ DANTŲ IR DANTENŲ LIGOMS!

Video prezentacija, kaip atliekama burnos higienos procedūra:      https://www.youtube.com/watch?v=OkZLYwA_qdE

 

REGISTRACIJA TELEFONU:

+370633 30066 NAUJOJI AKMENĖ

+370625 11711 KURŠĖNAI

 

KODĖL DANTŲ APNAŠOS KAUPIASI?

 

Tinkamai neišvalius apnašų, jos sukietėja ir susidaro taip vadinami dantų akmenys. Dantų akmenys tampa puikia niša kauptis bakterijoms, kurios sukelia dantų kariesą, burnos gleivinės ir periodonto ligas, galinčias baigtis net dantų iškritimu! Susikaupę akmenys yra matomi plika akimi. Į apnašas ir akmenis įsigeria pigmentinės medžiagos ir dantų spalva gali patamsėti net keliais tonais. Taip pat gali atsirasti blogas burnos kvapas.

Pasak MIESTO KLINIKA profesionalios burnos higienos specialistės, dantų apnašų kaupimasis priklauso nuo šių faktorių:

  • asmeninių žmogaus sugebėjimų kokybiškai nuvalyti apnašas nuo dantų paviršių;
  • esamų ar buvusių periodonto ligų;
  • taikomo ortodontinio gydymo;
  • gyvenimo būdo, tam tikrų produktų vartojimo;
  • bendros organizmo sveikatos būklės.

 

 

KODĖL BURNOS  HIGIENĄ BŪTINA ATLIKTI? KAIP JI ATLIEKAMA?

 

Dažnai pacientai valydami dantis namuose atsainiai žiūri į sunkiai prieinamų dantų vietų valymą, pvz.: tarpdančius, galinius dantis. Ko pasekoje ima kauptis apnašas, kuris laikui bėgant mineralizuojasi ir susidaro kokrementai. Taip pat esant prastai burnos priežiūrai atsiranda ėduonis ir periodonto ligos. Profesionali burnos higiena yra efektyvi procedūra padedanti išvengti ėduonies ir periodonto ligų. Neatliekant burnos higienos procedūros visai arba atliekant ją itin retai, besikaupiantys dantų akmenys sukuria šiurkštų paviršių, prie kurio lengvai tvirtinasi minkštos apnašos, skatinančios ėduonies susidarymą. Dideli apnašų kiekiai virš danteninių bei podanteninių akmenų sukelia periodontitą, kuris yra dažniausia dantų netekimo priežastis!

Dantų ėduonį ir periodonto ligas sukelia burnoje esančios bakterijos. Burnoje esančios bakterijos paverčia cukrų ir kitus angliavandenius rūgštimis, kurios ardo danties audinius emalį ir dentiną. Po kiek laiko atsiranda danties pažeidimai (ėduonis) ir aplink dantį esančių audinių (dantenų) uždegimas, kuriam stipriai progresuojant atsiranda periodontitas dar žinomas kaip paradontozė ir taip dantys yra prarandami. Apsilankydami reguliariai pas burnos higienistą investuojate į ilgalaikę savo dantų sveikatą.

Profilaktika – tai svarbiausias kelias sveikų dantų link! MIESTO KLINIKOJE burnos higienos specialistė kruopščiai atlieka Profesionalios burnos higienos procedūrą, naudodama:

  1. Ultragarsinį skalerį ir periodontologinius instrumentus (kiuretes). Jų pagalba pašalinami viršdanteniniai ir podanteniniai kokrementai (dantų akmenys);
  2. Pigmentinis apnašas susidaręs nuo kavos, arbatos, rūkymo ar kitų dažančių medžiagų šalimas nadojant sodapūtę (sodos srauto aparatą). Su sodapūte oro abrazijos būdu yra greitai ir neskausmingai pašalinimas pigmentinis apnašas, nukreipus oro, vandens ir sodos srovę statmenai danties;
  3. Danties paviršiai ir plombos yra poliruojamos abrazyvia poliravimo pasta. Paviršiai tampa lygūs ir mažiau kaupiasi apnašos. Jautrūs dantų kakleliai padengiami fluoro laku;
  4. Po profesionalios burnos higienos procedūros burnos higienistas atlieka individualios burnos higienos mokymą, parenka reikiamas priemones burnos higienai, kad ilgiau būtų išsaugojamas pasiektas rezultas po profesionalios burnos higienos.

 

KAIP DAŽNAI PROCEDŪRĄ PATARTINA ATLIKTI?

 

Net ir labai kruopščiai prižiūrint dantis namuose, neįmanoma pašalinti visų apnašų ir bakterijų. Ne visos apnašos pašalinamos dantų šepetėliu, burnos skalavimo skysčiu ar panašiomis priemonėmis. Jei neturime didelio ėduonies aktyvumo ar periodonto susirgimų, specialistai rekomenduoja atlikti profesionalią burnos higieną bent 2 kartus per metus. Tikslų profilaktinių vizitų, o taip pat ir burnos higienos procedūrų kiekį per metus MIESTO KLINIKOS specialistai galėtų nurodyti po pirmos apžiūros.

Ši ilgalaikė investicija į savo sveikatą, tikrai atsiperka. Periodiškai atlikti burnos higieną – kur kas pigiau ir maloniau nei vėliau gydytis atsiradusias ligas, o ką bekalbėti apie implantus ar protezus, kurių prireiktų dantims išbyrėjus.

 

MIESTO KLINIKOJE laikas nuo laiko yra skelbiama AKCIJA PROFESIONALIAI BURNOS HIGIENOS PROCEDŪRAI, tad kviečiame stebėti vykdomas akcijas bei pasinaudoti puikiomis progomis burnos higienos procedūras atlikti pigiau!