TERAPINIS GYDYMAS - UAB Miesto klinika
311
portfolio_page-template-default,single,single-portfolio_page,postid-311,bridge-core-1.0.4,qode-news-2.0.1,ajax_fade,page_not_loaded,,qode_grid_1300,footer_responsive_adv,qode-theme-ver-18.4,qode-theme-starflix,qode_header_in_grid,wpb-js-composer js-comp-ver-5.7,vc_responsive
 

TERAPINIS GYDYMAS

TERAPINIS GYDYMAS

REGISTRACIJA TELEFONU:

+370633 30066 NAUJOJI AKMENĖ

+370625 11711 KURŠĖNAI

 

Dantų ėduonis arba dantų kariesas – tai danties kietųjų audinių progresuojantis irimas, sukeltas ant danties paviršiaus esančių rūgščių. Dantų kariesas prasideda nuo mažos dėmelės vadinamos – kariozine dėme, nepastebėjus jos ir neatlikus tinkamos priežiūros, išsivysto paviršinis kariesas, vidurinysis kariesas ir galiausiai sunkiausias –  gilusis kariesas, kurio viena iš pasekmių gali būti: pulpitas, periodontitas ar net danties netekimas.

Karieso progresavimas nuo paviršinio iki giliojo

 

Išsiplėtusi ėduonis dažnai baigiasi dantų kanalų gydymu, kuomet bakterijos skverbiasi vis giliau į dentiną kol pagaliau patenka į danties kamerą.
Tuomet pradedame jausti simptomus:
  • dantis tampa jautrus terminiams dirgikliams (karštas arba šaltas maistas);
  • mechaniniams dirgikliams (spaudimas ant danties kramtymo metu);
  • atsiranda savaiminis danties skausmas.

 

Jeigu pasiseks ir ėduonies ertmė vis dar bus atskirta nuo pulpos sveiku dentino sluoksniu, yra tikimybė, kad pasiseks dantį išsaugoti gyvą. Tačiau jei jausdami pirminius simptomus, atidėliosime vizitą pas gydytoją odontologą, bakterijos pateks į pulpą ir sukels „nervo uždegimą” (pulpitą) ir šis procesas bus nebegrįštamas. Teks pašalinti pulpą, tai visuotinai žinoma, kaip danties šaknų kanalų gydymas.
Odontologas po vietinės nejautros, pašalina nervą, išvalo danties kanalus, užpildo juos plombavimo medžiaga ir uždeda plombą. Krūminių dantų atveju po endodontinio gydymo, rekomenduojamas danties protezavimas. Šio gydymo dėka galima išlaikyti dantį, bet jis tampa negyvas, todėl gali lengvai lūžti.

 

Danties kariesas

 

MIESTO KLINIKA pasirengusi Jums padėti išvengti šių ligų, todėl siūlome karieso plombavimo paslaugą. Odontologas išvalo kariozinę ertmę ir užpildo ją plombine medžiaga – tai viena iš efektyviausių priemonių užkirsti kelią giliajam kariesui. Kadangi dažniausiai visi skubame ir neturime daug laiko, todėl naudojame šviesoje kietėjančią plombą, kad po apsilankymo pas gydytoją, iškart galėtumėte valgyti ir gerti. Naudojamos plombos yra aukščiausios kokybės. Dažniausiai dantis užplombuojamas vieno vizito metu, atkuriama funkcionali danties forma ir sugrąžinamas estetinis vaizdas.

 

KVIEČIAME UŽSIREGISTRUOTI PROFILAKTINEI PATIKRAI, TAIP IŠVENGIANT RIMTESNIŲ PASEKMIŲ BEI DIDESNIŲ DANTŲ GYDYMO IŠLAIDŲ!

KODĖL YRA SVARBU NEUŽDELSTI?

Kaip galite nuspręsti, kad jau atėjo laikas pasirodyti specialisto apžiūrai?

Vėlesnėje stadijoje dantų kariesą pastebėti nesunku – jis sukelia nemalonius pojūčius, iš kurių vienas akivaizdžiausių simptomų – skausmas, paaštrėjantis valgant šaltą ar karštą maistą. Esant kariesui, taip pat atsiranda ir blogas burnos kvapas. Kol ertmė yra nedidelė, skausmo galite ir nejusti, todėl rekomenduojame stebėti dantų paviršiuje atsiradusias dėmeles, patamsėjimus, pakitimus ar skylutes. Ertmei gilėjant, atsiranda skausmas patekus į ją saldžiam maistui, vėliau dantis pradeda skaudėti kramtant maistą bei reaguoti į temperatūros dirgiklius.

  

Kokios yra dantų ėduonies atsiradimo priežastys?

Besikaupiančios ir nevalomos dantų apnašos gali būti pavojingos burnos sveikatai. Būtent apnašose esančios rūgštys, paveikia dantų emalį, vyksta jo demineralizacija, sukeliamas kariesas. Ėduonis dažniausiai atsiranda sunkiai prieinamose vietose, kurias yra sunku gerai išvalyti dantų šepetėlių, atliekant asmeninę higieną. MIESTO KLINIKA burnos ertmei prižiūrėti rekomenduoja naudoti dantų siūlą ir reguliariai atlikti profesionalią burnos higieną.

 

Kas nutinka nesikreipiant laiku į specialistą?

Jei jausdami pirminius simptomus, atidėliosime vizitą pas gydytoją odontologą, progresuojantis kariesas gali pažeisti danties nervą, bakterijos pateks į pulpą ir sukels „nervo uždegimą” (pulpitą), o vėliau ir periodontitą. Šis procesas jau bus nebegrįštamas ir paprasto plombavimo jau nebeužteks, teks pašalinti pulpą, tai visuotinai žinoma, kaip danties šaknų kanalų gydymas.

Odontologas po vietinės nejautros, pašalina nervą, išvalo danties kanalus, užpildo juos plombavimo medžiaga ir uždeda plombą. Krūminių dantų atveju po endodontinio gydymo, rekomenduojamas danties protezavimas. Šio gydymo dėka galima išlaikyti dantį, bet jis tampa negyvas, todėl gali lengvai lūžti.

Pastebėjus pirmuosius simptomus, būtinai kreipkitės į odontologą – taip užkirsite kelią rimtesniems susirgimams bei komplikacijoms, laiku galėsite išspręsti iškilusias burnos ertmės problemas, neuždelsus – procedūros bus mažiau skausmingos arba visiškai neskausmingos bei, žinoma, sutaupysite.

 

Kodėl nėščiosioms būtina pasirodyti pas gydytoją odontologą?

  • Pastojus, jau per pirmąjį trimestrą nėščiosios gauna šeimos gydytojo siuntimą apsilankyti pas odontologą. Neatidėliokite šio vizito – atsiradusios infekcijos gali būti pavojingos jūsų kūdikiui.
  • Odontologai rekomenduoja, kad moteris atliktų visas reikalingas procedūras 2-ojo trimestro metu.
  • Jeigu nėštumą dar tik planuojate – prieš pastojant rekomenduojama apsilankyti pas odontologą ir atlikti visas būtinas procedūras.

Dažniausiai nėščiąsias kamuoja dantų kariesas, kuriam atsirasti įtakos turi padidėjęs užkandžiavimas, nesveiko maisto pasirinkimas, lepinimąsis saldumynais, nekokybiškas dantų išsivalymas dėl pykinimo, dažnesnis vėmimas ar refliuksas paskutinio trimestro metu. Besilaukiančių moterų dantys tampa daug jautresni dėl hormoninių pokyčių. Dėl pasikeitusio hormonų balanso  – jos taip pat labiau linkusios sirgti dantenų uždegimu, taip vadinamu gingivitu.

Pasirūpinkite ramiu nėštumo laikotarpiu ir puikia savo savijauta!