DANTŲ IMPLANTAVIMAS - UAB Miesto klinika
337
portfolio_page-template-default,single,single-portfolio_page,postid-337,bridge-core-1.0.4,qode-news-2.0.1,ajax_fade,page_not_loaded,,qode_grid_1300,footer_responsive_adv,qode-theme-ver-18.4,qode-theme-starflix,qode_header_in_grid,wpb-js-composer js-comp-ver-5.7,vc_responsive
 

DANTŲ IMPLANTAVIMAS

Kokybiški Osstem implantai - Miesto klinikoje

Dantų implantai Miesto klinikoje

KOKYBIŠKI IR ILGALAIKIAI DANTŲ IMPLANTAI – KĄ SVARBU ŽINOTI?

 

KONSULTACIJA IR REGISTRACIJA TELEFONU:

+370633 30066 NAUJOJI AKMENĖ

+370625 11711 KURŠĖNAI

 

Atvykstant pas implantuojantį gydytoją konsultacijai dėl implantacijos, BŪTINA turėti dantų panoraminę nuotrauką.

 

                 Dantų implantacija yra vienas pažangiausių ir ilgaamžiškiausias prarasto danties atkūrimo metodų,  odontologijoje taikomas daugiau nei 50 metų. Dantų implantas – tai danties šaknies pakaitalas, ant kurio tvirtinasi protezas (vainikėlis). Implantai įprastai gaminami iš metalo, kurį žmogaus organizmas puikiai toleruoja ir nesukelia alerginių reakcijų. Implanto privalumas tas, kad norint atstatyti dantis, nereikia šlifuoti šalia esančių dantų, jų nereikia išsiimti. Įprastai implantai vieni nuo kitų skiriasi dizainu ir jų paviršiaus apdirbimo technologija. Tai puikus būdas atstatyti vieno ar kelių dantų trūkumą.

Implanto sandara

 

 IMPLANTAVIMO PROCESAS:

Dantų implantacija – tai nedidelė chirurginė operacija, kurios metu į nesamo danties vietą yra įsodinamas implantas.

 • Pirmo vizito metu atliekama danties implantacija. Implantas įsriegiamas į kaulą ir paliekamas prigijimui 3-6 mėnesiams;
 • Per antrą vizitą ant implanto uždedama speciali galvutė, ant kurios vėliau bus padaromas danties vainikėlis. Kartais ši galvutė uždedama pirmo vizito metu, įdėjus implantą.
 • Trečio etapo metu padaromas danties vainikėlis. Pritaikius vainikėlio spalvą, formą, dydį, naujas dantis nesiskirs nuo nuosavų dantų.

Dantų implantai yra gaminami iš medžiagos, kurią puikiai toleruoja žmogaus organizmas – titano.

Danties ir implanto palyginimas

Implantavimo etapai:

 1. Prieš procedūra visada būtina pasikonsultuoti su implantuojančiu gydytoju, atsinešti ortopantomogramą (panoraminę nuotrauką). Gydytojas paskirs reikiamą laiką sekančiam vizitui ir įvardins sąlygas, kurių turite laikytis iki operacijos.
 2. Dantų implantavimas – nesudėtinga ir neskausminga operacija. Ji dažniausiai užtrunka nuo 1,5 iki 3 valandų, priklausomai nuo to, kiek implantų vieno vizito metu planuojama įsukti. Jeigu paciento žandikaulio kaulinio audinio aukščio ir pločio užtenka, tuomet ant implanto dedamas dengiamasis varžtas (gijimo galvutė), o implanto prigijimo trukmė trunka 3-4 mėn.
 3. Tuo atveju, jei paciento kaulinio audinio aukščio ar storio nepakanka, implantacijos metu gali tekti priauginti kaulo papildomai ir uždėti membraną arba pakelti sinuso dugną. Tuomet dengiamasis varžtas (gijimo galvutė) dedama 4–6 mėn. po procedūros, o dar po 1 mėn. prasideda protezavimo darbai.
 4. Protezavimas ant implanto trunka nuo 2 sav. iki 1 mėn. Vainikėliai gali būti pagaminti iš a) metalo keramikos, b) bemetalės keramikos, c) cirkonio keramikos.

 

Panoraminė dantų nuotrauka

 

Implanto prigijimui nemažai įtakos turi ir paciento dedamos pastangos. Pacientui itin svarbu yra:

 • Atsisakyti žalingų įpročių;
 • Kasdien namų sąlygomis atlikti burnos higienos procedūras;
 • Reguliariai lankytis pas burnos higienistą;
 • Kilus klausimam kreiptis į implantuojanti gydytoją;

 

NAUDA:

Šiuo metu dantų implantai yra geriausias dantų atkūrimo būdas, nes:

 • nėra pažeidžiami greta esantys dantys;
 • rezultatas yra ilgalaikis;
 • užkertamas kelias žandikaulio kaulo tirpimui;
 • atkuriama buvusi kramtymo kokybė;
 • atkuriama estetinė danties išvaizda ir t.t.

Nešiojant dantų protezus dažnai baiminamasi, kad jie gali iškristi viešoje vietoje. Turėdami implantus jausitės patogiai ir komfortiškai kaip su nuosavais dantimis, todėl vėl bus galima pilnavertiškai mėgautis gyvenimu.

 

Natūralus implantuoto danties vaizdas

MŪSŲ KLINIKOJE

MIESTO KLINIKOJE dirba atvykstantis specialistas iš Kauno – implantuojantis gyd. odontologas, A. Varoneckas. Savo srities specialistas –  dalinasi patirtimi bei tobulina pacientų šypsenas.

 

A. Varoneckas rekomenduoja itin kokybiškus, bei pacientų lūkeščius pateisinusius – „OSSTEM” firmos implantus:

 • Oficialu ir patvirtinta – „OSSTEM” yra pripažinti populiariausiais dantų implantais pasaulyje. Tai reiškia, kad šiuos dantų implantus kaip prioritetą renkasi viso pasaulio odontologai. OSSTEM dantų implantai sėkmingai naudojami daugiau nei 80 pasaulio šalių! Naujos kartos OSSTEM implantų paviršiai (Osstem SOI) – sukurti taikant modernias technologijas. Tai įtakoja 35% greitesnį dantų implanto prigijimo laiką, lyginant su kitais rinkoje esančiais implantais. Patentuota ir unikali technologija – osteoblastinės ląstelės greičiau juda link implanto, skatindamos naujo kaulo formavimąsi. Taip pat juntamas mažesnis pooperacinis skausmas, o dvigubas UV apdirbimas – prailgina implanto gyvavimo laiką. Įrodyta, jog OSSTEM pasižymi aukštesniu prigijimo rodikliu, lyginant su kitais rinkoje esančiais implantais (daugiau informacijos apie šiuos implantus rasite oficialioje jų svetainėje: https://www.osstem.lt/)

Kokybiški Osstem implantai - Miesto klinikoje


Jūsų patogumui MIESTO KLINIKOJE taip pat yra naudojami aukštos kokybės „MEGA‘GEN“ ir „STRAUMANN“ gamintojų dantų implantai:

 • „MEGA‘GEN“ dantų implantai, tai tinkamiausias sprendimas tiems, kuriems svarbu patikimumas, aukšta kokybė, prieinama kaina ir nepriekaištingas estetinis rezultatas. „MEGA‘GEN“ implantų gamintojas garantuoja jų ilgaamžiškumą, originalų dizainą bei moksliniais tyrimais patikrintą kokybę (daugiau informacijos apie šiuos implantus rasite čia: http://www.megagen.lt/);

 

 • „STRAUMANN“ – tai Šveicarų gamintojo dantų implantai, pasaulyje esantys Nr. 1 pozicijoje, vertinant tiek produkcijos patikimumą, tiek technologijų modernumą, tiek platų asortimentą. Ilgus metus trunkantys moksliniai tyrimai užtikrino geriausias „STRAUMANN“ pozicijas pasaulinėje rinkoje – kompanija garantuoja didžiausią implantacijos sėkmės procentą, siekiantį net 99,5 %.  Šie implantai pasižymi aukštu prigijimo rodikliu, kurį lemia medžiaga, iš kurios jie pagaminti, taip pat – implanto paviršius, jo forma ir jungtis su dantų vainikėliu (daugiau informacijos rasite oficialioje „STRAUMANN“ svetainėje: https://straumann.lt).

PROTEZŲ FIKSUOJAMŲ ANT IMPLANTŲ RŪŠYS. KAIP IŠSIRINKTI?

 

Dantų implantacija – daugeliui pacientų jau tampa būtinybe. Suprotezuoti dantys ant implantų yra itin stabilūs ir kramtant kietus produktus nepametami, priešingai nei protezai ar plokštelės – nereikalauja išėmimo, o valgant šaltą ar karštą maistą jo temperatūra ir skonis yra jaučiami taip, lyg valgytumėte su savo natūraliais dantimis. Ši, šiuo metu pažangiausia, dantų atkūrimo technologija dažniausiai taikoma natūralių dantų nebeturintiems arba ypatingu jų silpnumu besiskundžiantiems pacientams.
Dantų protezavimo ant implantų privalumai:
 • Tai ilgalaikis sprendimas norintiems atstatyti prarastus dantis.
 • Pacientams protezai ant implantų pritaikomi taip tiksliai, kad protezas yra nejuntamas.
 • Tai pažangus gydymo metodas, leidžiantis atkurti identiškus savo atspalviu ir forma dantis, o implantas atstoja danties šaknį.
 • Implantuojant nenukenčia gretimi dantys – jų nereikia šlifuoti.
 • Protezai ant implantų yra stabilūs.
 • Protezų, kurie tvirtinami ant implantų, nereikia išiminėti.
 • Dantų implantai pristabdo kaulinio audinio nykimo procesus.
 • Vainikėlis ar tiltinis protezas tvirtinami prie implanto. Šie protezai pritaikomi pagal reikiamą dantų dydį, formą, spalvą, ir sukuriami taip, kad neišsiskirtų iš kitų dantų.

 

DANTŲ PROTEZAVIMO ANT IMPLANTŲ RŪŠYS:

 

1) VIENO DANTIES PROTEZAVIMAS ANT IMPLANTO.  Kiekvienam pacientui individuliai yra gaminami nepriekaištingos formos, dydžio ir spalvos dantų vainikėliai, kurį gydytojas pritvirtina ant implanto atramos. Jie pasižymi ne tik gražiu ir natūraliu estetiniu vaizdu, bet ir tarnauja kaip nuosavi dantys. Kadangi implantas atstoja danties šaknį, tokiu atveju yra sustabdomas kaulo sunykimas prarasto danties vietoje. Kai dantų implantai dar nebuvo populiarūs šiuo atveju danties protezavimui buvo naudojamas tiltelio metodas. Pasirinkus tiltelio metodą būtų šlifuojami gretimai esantys sveiki dantys. Protezuojant dantų implantais išsaugomi sveiki dantys, nes nėra reikalinga gretimų dantų atrama. Dar vienas svarbus skirtumas tarp danties protezavimo implantu ir tilteliu metodų, tai ilgaamžiškumas. Dantų tiltelis laiko apie 10 metų, nes trijų dantų kramtymo jėga dvejoms dantų šaknims, ilgainiui jos „pavargsta“, nuo didelio krūvio aplink patirpsta kaulas ir atsiranda kišenės, tiltas tiesiog nebeatlaiko. Danties implanto atveju kramtymo jėgos pasiskirsto taip kaip ir su natūraliais dantimis.

2) PROTEZAVIMAS KAI TRŪKSTA KELIŲ DANTŲ VIENOJE EILĖJE. Šiuo dantų protezavimo atveju yra naudojami mažiausiai du implantai, ant kurių dedamas dantų karūnėlių tiltelis. Paprastai du implantai laiko tris dantų karūnėles. Jeigu vienoje eilėje trūksta daugiau nei keturių dantų tokiu atveju bus naudojami daugiau nei du dantų implantai. Visais atvejais implantų skaičių nustato odontologas. Jis privalo įvertinti, kad kramtymo jėgos būtų tolygiai paskirstytos ant implantų ir dantų tiltelio. Neturint keleto dantų vienoje eilėje kaulo tirpimas pasireiškia ypatingai sparčiai. Po kurio laiko norint įsriegti implantus gali būti reikalinga kaulo priauginimo procedūra. Šią problemą išsprendžia dantų implantai, nes užpildo žandikaulyje buvusių dantų vietas ir nebeleidžia sunykti kaului.

3) BEDANČIO ŽANDIKAULIO PROTEZAVIMAS, PANAUDOJANT DANTŲ IMPLANTUS, IŠSKIRIAMAS Į DVI DALIS:

 

 • NEIŠIMAMI PROTEZAI ANT IMPLANTŲ. Pacientai praradę visus viršutinio arba apatinio žandikaulio dantis, gali rinktis neišimamus protezus ant implantų.  Šio dantų protezavimo metodo rezultatas gali būti prilyginamas natūraliems dantims, nes žmogus jaučiasi ir atrodo kaip su natūraliais dantimis. Priežiūra tokia pati kaip ir natūralių dantų. MIESTO KLINIKA siūlo atstatyti bedanti žandikaulį 4, 6 ar 8 implantais ant jų fiksuojant neišimamus dantis. Paprastai reikalingi šeši implantai, tačiau tikslų skaičių nustatys odontologas. Dantų laboratorijoje gaminamas dantų lankelis, pasirinktinai iš metalo keramikos ar cirkonio keramikos. Tai geriausias metodas ką gali pasiūlyti šių dienų odontologija, bedančio žandikaulio protezavimui. Neišimami protezai ant implantų yra patogūs, stabilūs bei turi puikų estetinį vaizdą. Pacientai, turintys šiuos protezus, jaučiasi lyg su savais dantimis. Nėra pykinimo pojūčio, o valgant yra juntamas maisto skonis. Protezuojant dantis implantais bedančiame žandikaulyje, žmogus išvengia klasikinių protezų, kurie yra mažiau patogūs, juda, krenta, juos nepatogu prižiūrėti. Žmogus negali jaustis pilnavertiškai ir pasitikėti savimi.

 

Neišimami protezai ant implantų – „ALL ON 4” sistema

 • IŠIMAMI PROTEZAI ANT IMPLANTŲ. Išimami dantų protezai fiksuojami ant dantų implantų. Šis metodas yra artimas klasikiniams protezams nes jie yra išimami, gaminami iš tų pačių medžiagų ir jų priežiūra yra tokia pati. Nakčiai juos reikia išsiimti ir švariai išplauti. Pagrindinis jų privalumas lyginant su klasikiniais protezais – tai fiksacija ant implantų. Klasikiniai protezai laikosi tik ant dantenų, jiems laikyti reikia naudoti specialias pastas ir klijus, tačiau vis tiek jie laikosi netvirtai, slankiojasi. Protezas fiksuojamas ant implantų yra stabilus, nebijosite jog iškris kalbant ar kramtant maistą. Šiam protezavimo metodui naudojami mažiausiai du implantai. Norint pasiekti didesnį stabilumą rekomenduojami keturi implantai. Paties protezo fiksavimui naudojama keletas fiksavimo mechanizmų. Populiariausias jų yra rutulinis fiksavimas. Dedant protezą į burną, rutuliukas įslenka į proteze esančią įdubą ir fiksuojasi guminiu žiedu neleisdamas jam judėti. Dar galimi sijinis ir magnetinis fiksavimo būdai. Pagrindinis šio dantų protezavimo metodo privalumas yra žema kaina lyginant su neišimamais protezais ir didesnis patogumas lyginant su klasikiniais protezais.

VIENMOMENTINIS DANTŲ IMPLANTAVIMAS

MIESTO KLINIKOJE taip pat galite atlikti ir vienmomentinę dantų implantaciją. Tai pažangus gydymo metodas, kuris vieno vizito metu leidžia atlikti dvi procedūras: pašalinti dantį ir į ta pačią vietą įsriegti implantą. Taip sumažinamas chirurginių procedūrų skaičius ir sutaupoma Jūsų laiko.

 

Kiekvienas protezavimo atvejis yra individualus, todėl maloniai kviečiame Jus užsiregistruoti ir atvykti į MIESTO KLINIKĄ išsamiai gydytojo konsultacijai, kur bus parinktas Jūsų situacijai tinkantis sprendimas.

 

               Mūsų kolektyvas yra pasirengęs Jums padėti susigrąžinti šypseną bei pilnavertę kramtymo funkciją!

 

DĖL IMPLANTAVIMO „MIESTO KLINIKA“ KONSULTUOJA IR REGISTRUOJA TELEFONU:
+370625 11711 (Pavenčio g. 4-46, Kuršėnų m.)
+370633 30066 (Respublikos g. 17-18, Naujoji Akmenė)